Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

  Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

  Składamy najserdeczniejsze życzenia

   

   

   

   

   

   

   

 • -

  Zarząd Powiatu w Łobzie z absolutorium i wotum zaufania.

  Zarząd Powiatu w Łobzie z absolutorium i wotum zaufania.
   
  Rada Powiatu w Łobzie w Łobzie jednogłośnie udzieliła absolutorium dla Zarządu Powiatu pod przewodnictwem Starosty Łobeskiego Renaty Kulik. Radni udzielili również Zarządowi Powiatu wotum zaufania
   
  Wczoraj odbyła się sesja absolutoryjna podczas której Rada przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu za rok 2021 i udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium z wykonania budżetu. Dzisiejsze absolutorium jest wspólnym sukcesem Zarządu, radnych oraz pracowników Starostwa i jednostek powiatu. Wszystkim, którzy realizowali ten budżet i wspierali Zarząd Powiatu w ubiegłorocznej pracy składam serdeczne podziękowania – powiedziała Renata Kulik.
 • Dziewczęta z Dobrej i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie Mistrzami Powiatu w drużynowym trójboju lekkoatletycznym szkół podstawowych. W dniu 13.05.2022 r. na Orliku Lekkoatletycznym w Resku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w drużynowym trójboju lek

  Dziewczęta z Dobrej i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie Mistrzami Powiatu w drużynowym trójboju lekkoatletycznym szkół podstawowych

  W dniu 13.05.2022 r. na Orliku Lekkoatletycznym w Resku rozegrano Mistrzostwa Powiatu w drużynowym trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, rozgrywanych w ramach zawodów Igrzysk Dzieci.  W rozgrywkach wystartowało 8 zespołów dziewcząt oraz 6 zespołów chłopców- w sumie wystartowało 70 zawodników i zawodniczek.  Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, zawodnicy osiągali w poszczególnych konkurencjach bardzo dobre wyniki. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły zespoły dziewcząt z Dobrej i chłopców z S. P.nr 3 w Łobzie.

  Wyniki końcowe:

   DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa Dobra- opiekun Marzena Howsa /Janusz Łukomski
  2. Szkoła Podstawowa Resko
  3. Szkoła Podstawowa Węgorzyno
  4. Szkoła Podstawowa Radowo Małe
  5. Szkoła Podstawowa nr 3 Łobez
  6. Szkoła Podstawowa nr 2 Łobez
  7. Szkoła Podstawowa Runowo Pomorskie
  8. Szkoła Podstawowa nr 1 Łobez

  CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa nr3 Łobez- opiekun Grzegorz Pawlak
  2. Szkoła Podstawowa Resko
  3. Szkoła Podstawowa Węgorzyno
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 Łobez
  5. Szkoła Podstawowa Runowo Pomorskie
  6. Szkoła Podstawowa nr 1 Łobez

  Zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty w poszczególnych konkurencjach

  60 m.                              Alicja Mały  /Radowo Małe/ - 8,96 s.  

                                 Kornel Kopryna  /S. P. nr 3 Łobez/ - 8,78 s.

  Skok w dal             Natalia Kubacka  / S. P. nr 3 Łobez /- 4,04 m.  

                                 Kornel Kopryna / S. P. nr 3 Łobez /- 4,20 m.

  Rzut p. palantową   Nikola Studzińska / S. P. nr 3 Łobez / - 30,40 m.  

                                  Wiktor Dajnowski /  S. P. nr 3 Łobez /- 40 m.

  Trójbój                    Dorota Nowicka / S. P. Dobra/-      162 pkt.

  indywidualny          Michał Bartnicki /S. P.Resko/-        141 pkt.

  Zespoły z Dobrej i S.P.nr 3 Łobez uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie  się w dniu 06 czerwca w Złocieńcu.

           Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom zawodów wręczono medale, najlepsze szkoły otrzymały dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie.

  Koordynator Sportu Szkolnego

   Kazimierz Mikul

 • Dziewczęta z Węgorzyna i chłopcy z Radowa Małego najlepsi w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych.

  Dziewczęta z Węgorzyna i chłopcy z Radowa Małego najlepsi w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych.

  W dniu 18.05.2022 r. na stadionie miejskim w Węgorzynie rozegrano Mistrzostwa Powiatu w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, rozgrywanych w ramach zawodów Igrzysk Dzieci.  W rozgrywkach wystartowało 7 zespołów dziewcząt oraz 8 zespołów chłopców- w sumie wystartowało 90 zawodników i zawodniczek.  Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, zawodnicy osiągali w poszczególnych konkurencjach bardzo dobre wyniki. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły zespoły dziewcząt z Reska i chłopców z Radowa Małego.

  Wyniki końcowe

   DZIEWCZĘTA

  1. Szkoła Podstawowa Resko- opiekun Justyna Grankowska
  2. Szkoła Podstawowa nr 3 Łobez
  3. Szkoła Podstawowa Radowo Małe
  4. Szkoła Podstawowa Węgorzyno
  5. Szkoła Podstawowa nr 2 Łobez
  6. Szkoła Podstawowa Starogard
  7. Szkoła Podstawowa nr 1 Łobez

  CHŁOPCY

  1. Szkoła Podstawowa Radowo Małe- opiekun Adrian Mały
  2. Szkoła Podstawowa Resko
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 Łobez
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 Łobez
  5. Szkoła Podstawowa Węgorzyno
  6. Szkoła Podstawowa Starogard
  7. Szkoła Podstawowa Runowo Pomorskie
  8. Szkoła Podstawowa nr 1 Łobez

  Zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze rezultaty w poszczególnych konkurencjach:

  60 m.                      Lena Znajewska /Resko/- 8,34 s.  

                                 Wiktor Jarosz  /Radowo/ - 7,85 s.

  Skok w dal             Lena Znajewska /Resko/-  4,73 m.  

                                 Wiktor Jarosz  /Radowo/ - 4,84 s.

  Rzut p. palantową   Wiktoria Bus /Resko / -  /36,5 m.  

                                  Wiktor Jarosz  /Radowo/ - 60,5 m.

  Bieg na 600 m         Marcelina Kęsy/Resko/-  1.59,45

               1000 m        Jakub Grochulski / S.P. nr 3 Łobez / - 3.23,00

   

  Zespoły z Reska Radowa Małego uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie  się w dniach 26 i 27 maja w Złocieńcu.

           Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom zawodów wręczono medale, najlepsze szkoły otrzymały  dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie.

  Koordynator Sportu Szkolnego

    Kazimierz Mikul

 • -

  I Wojewódzkie Mistrzostwa w Wędkarstwie ZWK OHP 2022

  Dziś na Zbiorniku Retencyjnym w Łobzie odbyły się I Wojewódzkie Mistrzostwa w Wędkarstwie ZWK OHP 2022 zorganizowane przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Łobzie.

  Przyjemność uczestniczenia w zawodach miał Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta, Ryszard Sola Przewodniczący Rady Powiatu w Lobzie, Magdalena Chmura Sekretarz Gminy Łobez, Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu w Łobzie a także Bronisław Arłukowicz Prezes Koła Pstrąg Łobez.
   
  W zawodach bierze udział 18 uczestników z 9 ośrodków ZWK OHP.
   
  Dziękujemy za zaproszenie Robertowi Galusowi oraz Grzegorzowi Woźniakowi Kierownikom Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Łobzie. Z przyjemnością wspieramy takie inicjatywy
 • -

  Życzenia z okazji Dnia Matki

  Z okazji Dnia Matki

  Wszystkim najukochańszym Mamom składamy wyrazy wdzięczności za troskę, cierpliwość oraz bezwarunkową miłość jaką obdarzacie swoje pociechy. Drogie Mamy, niech spełnią się Wasze marzenia

 • -

  Spotkanie z wędkarzami

  Powiat Łobeski wędkarzami stoi dlatego warto gratulować i dziękować tym ludziom, którzy w tej kwestii dbają o nasze akweny, organizują zawody wędkarskie czy też współpracują z samorządami na wielu płaszczyznach.
   
  Dzisiaj Renata Kulik Starosta Łobeski oraz Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta mieli przyjemność gościć nowo powołanego prezesa Koła "Łosoś" Resko Antoniego Adamcewicza, ustępującego prezesa Wiesława Więczkiewicza, nowo powołanego prezesa w Kole "Karaś" Łobez Tomasza Onyszkiewicza oraz ustępującego prezesa Tomasza Długołęckiego.
   
  Serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę z Powiatem Łobeskim oraz życzymy kolejnych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności w realizacji zamierzonych planów a organizacji wspaniałych zawodów wędkarskich na terenie naszego powiatu.
 • -

  Koncert z Okazji Dnia Matki w Łobeskim Domu Kultury

  Niezapomniany i piękny koncert z okazji Dnia Matki w sali klubowej Łobeskiego Domu Kultury w wykonaniu Dariusza Koronczewskiego, Marii Radoszewskiej, Joanny Sinkiewicz, Michała Wiśniewskiego a także Alejandro Aguilery
   
  W uroczystym koncercie na zaproszenie Renaty Kulik Starosty Łobeskiego mieli przyjemność wziąć udział Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta, Janina Mazuro Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Łobzie, Bożena Karmasz, Andrzej Gradus Członek Zarządu Powiatu w Łodzi a także szanowni Mieszkańcy Powiatu Łobeskiego.
   
  Dziękujemy serdecznie za wspaniały koncert oraz mieszkańcom za przybycie.
   
  Obsługa medialna: lobez24.pl
 • -

  Bezpieczny Senior w Powiecie Łobeskim

  Wczoraj w Resku w sali terapii zajęciowej Domu Pomocy Społecznej dzięki gościnności Pani Dyrektor Renaty Breyer odbyła się wspólna akcja Powiatu Łobeskiego i Komendy Powiatowej Policji w Łobzie pn. "Bezpieczny Senior w Powiecie Łobeskim", podczas której mieli przyjemność uczestniczyć Renata Kulik Starosta Łobeski, Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu, Magdalena Rymszewicz oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, przedstawiciel instytucji banku PKO BP Oddział Łobez w osobie doradcy klienta banku Natalii Różyckiej, przedstawiciel Inspektoratu ZUS w Łobzie Oddział Szczecin w osobie Pani kierownik Ewy Leszczyńskiej, przybyli na to spotkanie seniorzy do których było skierowane spotkanie oraz dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Łobzie sierżant Szymon Martula.
   
  Tematem spotkania było szczegółowe omówienie zagadnień związanych z zapobieganiem różnego rodzaju oszustwom w stosunku do osób starszych oraz rodzaje metod stosowanych przez oszustów.
   
  Ponadto omówione były tematy związane założeniami Strategii ZUS na lata 2022 - 2025 jakim jest m.in. ubankowienie świadczeń wypłacanych przez ZUS. Ponadto omówiono najnowszą akcję informacyjną "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo", sierowaną do świadczeniobiorców Zakładu. Omówiono również zalety Platformy Usług Elektronicznych - narzędzia, które ułatwia dostęp do usług świadczonych przez ZUS bez wychodzenia z domu.
   
  Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za przekazane, cenne uwagi a seniorom za przybycie oraz możliwość przekazania zdobytej wiedzy innym osobom starszym

Stronicowanie