Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Uczeń z Zespołu Szkół w Łobzie

  Matematyczny sukces uczniów Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Łobzie

  8 listopada 2021 roku 23 uczniów z różnych klas Zespołu Szkół w Łobzie (1a, 2a, 3a, 3c liceum i 1A technikum) wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka.Plus. Na początku stycznia 2022 r. otrzymaliśmy od Kapituły Konkursu wyniki naszej młodzieży, w tym informację o sukcesie licealisty Bartosza Michałowskiego z kl. 2a, który zdobył 88 pkt. na 100 możliwych i uzyskał tytuł laureata st. 3.

  Bartek jest pasjonatem matematyki, osobą ambitną, wesołą i poszukującą ciekawych rozwiązań rozmaitych zadań. Uczy się w klasie o profilu matematycznym i uczęszcza na dodatkowe zajęcia koła matematycznego, rozwijając zdolności i umiejętności „królowej nauk”. Po konkursie opowiadał, że jest z siebie zadowolony i rozwiązał wszystkie zadania.

  Konkurs w całej Polsce odbywa się w tym samym czasie. Uczniowie rozwiązują zadania w swoich kategoriach wiekowych. Za poprawne odpowiedzi dostają punkty, a za błędne - punkty ujemne. Trzeba mieć dużą wiedzę matematyczną i umiejętność biegłego liczenia, żeby uzyskać tak imponujący wynik, jaki otrzymał Bartosz!

  Jestem dumna z naszego ucznia i gratuluję wszystkim uczestnikom dodatnich punktów i wysokich wyników. Powodzenia w kolejnych konkursach!

   

  Mirosława Parzygnat

  nauczycielka matematyki w Zespole Szkół

  T. Kościuszki w Łobzie

   

 • -

  Uroczyste otwarcie żłobka "Bajkowa Kraina"

  18 stycznia br.  Renata Kulik Starosta Łobeski, Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta oraz Bożena Karmasz Członek Zarządu Powiatu w Łobzie na zaproszenie Piotra Ćwikły Burmistrza Łobza oraz Beaty Maroszczuk Dyrektor Żłobka mieli przyjemność wziąć udział w uroczystym otwarciu żłobka "Bajkowa Kraina", mieszczącego się przy ul. Sikorskiego w Łobzie.
  W nowo wyremontowanym budynku, w której mieści się placówka a swoją działaność rozpocznie z dniem 1 lutego 2022 r. swoją opiekę znajdzie 30 maluszków w dwóch grupach wiekowych.
  W uroczystości udział wzięli również Poseł na Sejm RP Artur Szałabawka, Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski oraz zaproszeni goście.
  Ogromne gratulacje dla Piotra Ćwikły Burmistrza Łobza za zrealizowane przedsięwzięcie a Pani Beacie Maroszczuk Dyrektor Żłobka życzymy samych sukcesów zawodowych .
  Po uroczystym otwarciu żłobka odbyło się również spotkanie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Łobzie z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym uczestniczyli Renata Kulik Starosta Łobeski, Bożena Karmasz Członek Zarządu Powiatu w Łobzie, Wiesław Bernacki Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie oraz włodarze gmin z terenu powiatu. Spotkanie dotyczyło realizacji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych- II i III edycja.
  Moderatorami spotkania były Anna Pawlak Regionalny Dyrektor ds. Rozwoju Relacji Społecznych Zespół Północ oraz Anna Krzeszewska- Menager Zespołu ds. rozwoju i realizacji społecznych. Zaproszeni goście zostali poinformowali o zasadach programu i mechanizmie finansowania związanych z realizacją II i III etapu programu
 • plakat Wośp

  Powiat Łobeski już po raz kolejny wspiera Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Już 30 stycznia odbędzie się  30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
  Każdy z powołanych sztabów na terenie naszego powiatu tj. Sztab Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w Resku, Sztab WOŚP Radowo Małe, Sztab WOŚP w Węgorzynie ,Sztab WOŚP Łobez oraz Finał WOŚP 2022 Dobra otrzymały już fanty na licytacje, które z przyjemnością wręczyli przedstawicielom sztabów Renata Kulik Starosta Łobeski oraz Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta.
  Wśród przekazanych fantów znalazły się Megaa Duże Pluszowe Misie oraz kosze ze sprzętem elektronicznym i gadżetami promocyjnymi, a także kosze ze słodyczami i kubkami termicznymi .
  Wszystkim sztabom życzymy owocnych zbiórek oraz udanych licytacji.
 • Na zdjęciu włodarze poszczególnych gmin wchodzących w skład Powiatu Łobeskiego, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z poszczególnych gmin oraz przedstawiciele PCPR i Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łobzie.

  Spotkanie poświęcone sytuacji pieczy zastępczej na terenie Powiatu Łobeskiego

  14 stycznia br.  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łobzie odbyło się spotkanie poświęcone sytuacji pieczy zastępczej na terenie Powiatu Łobeskiego.
  W spotkaniu oprócz Renaty Kulik Starosty Łobeskiego oraz Krzysztofa Gwoździa Wicestarosty uczestniczyli również włodarze poszczególnych gmin wchodzących w skład Powiatu Łobeskiego, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z poszczególnych gmin oraz przedstawiciele PCPR i Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łobzie.
  Spotkanie dotyczyło przede wszystkim diagnozy znacznego wzrostu ilości dzieci umieszczanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy w pieczy zastępczej.
  Przeanalizowano możliwości pracy z rodzinami biologicznymi (asystent rodziny, praca socjalna, placówki wsparcia dziennego, rodziny wspierające), ponadto zaapelowano także o wsparcie w pozyskiwaniu kandydatów na rodziców zastępczych.
 • Na zdjęciu Starosta Renata Kulik, Wicestarosta Krzysztof Gwóźdż oraz Adam Antczak Dyrektor Wydziału Geodezji i Kartografii

  Jubileusz 20 - lecia pracy zawodowej Tomasza Chatłasa

  13 stycznia br. swój Jubileusz 20 - lecia pracy zawodowej obchodził Tomasz Chatłas wieloletni pracownik Wydziału Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Łobzie. Z tej okazji Renata Kulik Starosta Łobeski, Krzysztof Gwóźdź Wicestarosta oraz Adam Antczak Dyrektor Wydziału Geodezji i Kartografii złożyli najserdeczniejsze gratulacje z okazji jubileuszu oraz podziękowania za zaangażowanie i rzetelność w pracy, życząc kolejnych sukcesów zawodowych, wytrwałości w realizacji zamierzeń oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym jak i osobistym.

 • PLAKAT DOTYCZĄCY NABORU DO POLICJI

  Zostań Jednym z Nas ! - nabór do Policji

  TERMINY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI

  W WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM

   

  30 GRUDNIA 2021
  7 MARCA 2022
  14 CZERWCA 2022
  2 SIERPNIA 2022
  19 WRZEŚNIA 2022
  29 GRUDNIA 2022
   

  PRZEBIEG POSTĘPOWANIA KWALIFIKACYJNEGO

  1. Złożenie wymaganych dokumentów

  Kandydat do służby w Policji powinien złożyć:

  - podanie o przyjęcie do służby,

  - wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby,

  - oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,

  - kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,

  - kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby,

  - książeczkę wojskową, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową.

  - kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i  uprawnienia (wykaz uprawnień podlegających ocenie w systemie punktowym) pdf

   

  Dokumenty przyjmowane są przez cały rok w dni robocze.

   

  Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji mogą złożyć wymagane dokumenty w:

  - Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ul. Małopolska 47, pokój nr 2;

  - komendzie powiatowej lub miejskiej na terenie województwa zachodniopomorskiego.

   

  Dokumenty należy składać osobiście.

 • SPORT SZKOLNY W POWIECIE ŁOBESKIM

  SPORT SZKOLNY W POWIECIE ŁOBESKIM

  W dniu 8 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łobzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców kl IV-VI.  W zawodach brały udział tylko dwie szkoły: SP nr 2 i SP nr 3 z Łobza. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców,  najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3  w Łobzie. 

  WYNIKI ZAWODÓW

  DZIEWCZĘTA

  1. SP nr 3 Łobez, opiekun, p. Mariusz Poniewiera
  2. SP nr 2 Łobez

  CHŁOPCY

  1. SP nr 3 Łobez, opiekun, p. Grzegorz Pawlak
  2. SP nr 2 Łobez

  14 grudnia również w Łobzie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z Klas VII-VIII. W  rozgrywkach uczestniczyły szkoły łobeskie: SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3. Zarówno  u dziewcząt jak i u  chłopców, mecze toczyły się systemem, ,,każdy z każdym,,. Spotkania były bardzo wyrównane. W rywalizacji dziewcząt zwyciężył zespól ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie. Również w kategorii chłopców, najlepsi okazali się siatkarze z SP nr 3. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy mistrza powiatu. Będą reprezentować Powiat Łobeski w rozgrywkach rejonowych. Gratulacje dla mistrzów i pozostałych zespołów.

  WYNIKI ZAWODÓW

  DZIEWCZĘTA

  1.SP nr 3 Łobez, opiekun, p. Mariusz Poniewiera

  2.SP nr 2 Łobez

  3.SP nr 1Łobez

  CHŁOPCY

  1.SP nr 3 Łobez, opiekun, p. Grzegorz Pawlak

  2.SP nr 2 Łobez

  3.SP nr 1 Łobez  

   

   

 • zdjęcie grupowe podczas podsumowania konkursu

  Międzyszkolny Konkurs "Samorząd Terytorialny na "5"

  11 stycznia br. w Zespole Szkół w Resku odbył się Międzyszkolny Konkurs "Samorząd Terytorialny na "5", którego organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Łobzie oraz Zespół Szkół w Resku. Pierwszy tego typu konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych miał na celu nie tylko pogłębianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, ale również i kształtowanie postaw obywatelskich jak i edukacji obywatelskiej.
  Udział wzięło łącznie 16 uczniów z Zespołu Szkół im. T Kościuszki w Łobzie oraz Zespołu Szkół w Resku, którzy byli przygotowywani pod bacznym okiem Pani Ewy Kurzyk oraz Pani Barbary Smolskiej Nazarek.
  Przyjemność powitania gości jak i najmłodszych uczestników konkursu miała Renata Kulik Starosta Łobeski, która w ciepłych słowach podziękowała Zespołowi Szkół w Resku za profesjonalną i świetną współorganizację konkursu, jak i życzyła wszystkim uczniom najlepszych wyników.
  Wśród zaproszonych gości byli również Arkadiusz Czerwiński Burmistrz Reska.
  Uczniowie w I części konkursu rozwiązywali test wiedzy składający się z 26 pytań dotyczących wiedzy z ustawy o samorządzie gminnym oraz powiatowym, na którego rozwiązanie mieli czas 35 minut. Komisja konkursowa w której skład wchodzili Joanna Kondrat przedstawiciel biura rady z Urzędu Miejskiego w Resku, Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu oraz Kamil Zawadzki Koordynator Konkursu mieli przyjemność ocenić testy, uznając poziom I części etapu konkursu za niezwykle wysoki.
   
   
  zdjęcie grupowe podczas podsumowania konkursu
 • -

  Życzenia Noworoczne