Turystyka

Turystyka

  • Logo Powiatu Łobeskiego
  • Widokówka - jezioro, spływ kajakowy, kwiatek, grzyby, jazda konna

Wyruszamy na Wysoczyznę Łobeską! 


Zmęczeni życiem w mieście? Najwyższy zatem czas odkryć kojącą moc lasów i jezior polodowcowych okolic Wysoczyzny Łobeskiej. Tereny te urzekają bogactwem dzikiej przyrody, wciąż jeszcze nie w pełni poznanej przez turystów. Oprócz starych sosen, można także podziwiać skupiska sędziwych dębów, malownicze doliny rzek Regi, Uklei i Łożnicy oraz piękne jeziora: Woświn, Głębokie, Karwowo, Dobrzyca. Przy odrobinie szczęścia na terenie otuliny Ińskiego Parku Krajobrazowego jest szansa na spotkanie z czaplą siwą, orłem bielikiem, żurawiem.

Przez przepiękne lasy płynie Rega, przez pasjonatów kajakarstwa uznawana za jeden z najwspanialszych szlaków kajakowych w Polsce, wędkarze zaś mają okazję złapać w jej wodach pstrąga.

Podczas pobytu na terenie Powiatu Łobeskiego nie można przeoczyć jeziora Woświn - raju dla żeglarzy, rybaków i pozostałych entuzjastów wody. Łowić tu można między innymi leszcze, liny, okonie, płocie, szczupaki, węgorze i karasie. W kalendarzu imprez sportowych zaplanowano spływy kajakowe, maratony rowerowe i rajdy piesze. Rozsiane na obszarze Powiatu Łobeskiego gospodarstwa agroturystyczne czekają na zmęczonych i spragnionych ciszy oraz kontaktu z przyrodą mieszczuchów.

 ZAPRASZAMY!