Geocaching w Powiecie Łobeskim

  • Lista

Geocaching w Powiecie Łobeskim

Pionierem geocachingu w powiecie jest Pan Bogdan Przybyła, to on jako pierwszy pokazał i wyjaśnił możliwości geocachingu, a obecnie poprzez zorganizowane przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Łobeskiego w ramach projektu unijnego warsztaty geocachingu zaraża swą pasją mieszkańców gminy: Łobez, Radowo Małe, Resko, Węgorzyno oraz Dobra.

Na stronie www.geocaching.pl znajduje się dział statystyk, który jest kopalnią wiedzy dotyczącej poczynań naszych powiatowych geocacherów, liczba już założonych skrzynek oraz aktywnych odkrywców najlepiej odzwierciedla stan tej formy rozrywki na naszym terenie.

  • Skrytki w powiecie: ich liczba, typ, nazwa, rozmiar, trudność zadania i terenu.

W rankingu według województw, nasze zachodniopomorskie jest na siódmym miejscu, z kolei według rankingu wojewódzkiego, powiat łobeski jest na czwartym miejscu, co jest naprawdę dużym osiągnięciem, a przede wszystkim uświadamia nam, że taka forma poszukiwania skarbów staje się coraz bardziej popularna na naszym terenie. Obecnie liczba skrytek stale rośnie, mamy już 68 skrytek tradycyjnych oraz 1 typu MultiCache (czyli taką, która łączy ze sobą co najmniej dwa miejsca), pojawiła się także skrytka zawierająca Travel Buga – Leśniczówka Ginawa, założona 3 maja 2013 r.. Wszystkie założone skrytki posiadają określony stopień trudności pod względem zadania i terenu, te zlokalizowane w powiecie łobeskim są pod tym względem bardzo zróżnicowane, co daje duże pole do popisu dla wielu nowych geocacherów. Najbardziej popularnymi, a co za tym idzie najczęściej odnajdywanymi są m.in. skrytki: Wzgórze Rolanda, BERLINKA-WIADUKT SULICE, Maćko Borko Nr 4 –Stary Trakt.

  • Skrytki w powiecie: ranking TOP 10 znalezień.

Jeśli już odkrywamy kesze, warto byłoby też je zakładać. Tyle miejsc ciekawych pod względem walorów przyrodniczych jest dookoła, tyle historii mniej lub bardziej znanych związanych z przeróżnymi miejscami, warto dostrzec te powiatowe perełki i wpleść geocaching w ich historię. Według rankingu TOP 10 użytkowników zakładających kesze, króluje jeden - free_man - który chce zatrzymać w naszym świecie na dłużej takie perełki, założył on już 49 skrytek, którymi opowiada, przypomina i zwraca uwagę na ciekawe miejsca w każdej z gmin.

Geocaching w powiecie łobeskim nieustająco się rozwija, przybywa nowych odkrywców wyruszających w podróż w poszukiwaniu skarbów ukrytych w różnych zakątkach Ziemi Łobeskiej. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.geocaching.pl aby uzyskać o wiele więcej, cennych informacji. 

Tekst stworzony na podstawie danych zgromadzonych na stronie www.geocaching.pl w zakładce statystyki. >>link do statystyk<<