Aktualności 2022

Praca szuka człowieka

Pracę oddamy w dobre ręce  Potrzeba tylko:
Wykształcenie wyższe lub średnie ( preferowany kierunek finanse publiczne lub pokrewne, w tym między innymi ekonomia, rachunkowość, podatki.)
 
Wystarczą dobre chęci 
 
Oferujemy
dobre wynagrodzenie
fajną atmosferę
pracę od teraz, zaraz, już 
 
Pozdrawiamy i czekamy na WAS

XVI ŁOBESKA BABA WIELKANOCNA

html>

Specjalne wydanie gazety szkolnej przygotowanej dla uczniów klas 8 SP

Specjalne wydanie gazety szkolnej przygotowanej dla uczniów klas 8 SP

Dni Otwarte w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie

Informator PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie informuje, iż zgodnie z pkt 3.1.1. i 3.1.2 Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na rok 2022, jednostki samorządu terytorialnego na stronach internetowych aktualizują informator zawierający bazy teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych realizujących oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie wraz ze wskazaniem zakresu oddziaływań wobec sprawców przemocy w rodzinie. Ponadto jednostki samorządu terytorialnego przesyłają właściwym miejscowo prezesom sądów rejonowych, prokuratorom rejonowym, komendantom powiatowych/miejskich Policji, komendantom oddziałów Żandarmerii Wojskowej oraz wchodzących w obręb powiatu gminom dwa razy w roku do dnia 30 stycznia i do dnia 31 lipca, zaktualizowany informator z powiatu zawierający wyżej opisane dane teleadresowe.  W związku z powyższym w załączeniu przesyłamy  informator, który zawiera wykaz instytucji, a także podmiotów oraz organizacji pozarządowych, które realizują na terenie Powiatu Łobeskiego ofertę dla osób stosujących przemoc w rodzinie jak i dla ofiar przemocy.

 

Do pobrania

78 lat od wybuchu walk w Warszawie

Dzisiaj mija 78 lat od wybuchu walk w Warszawie. Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku a zakończyło po ponad dwóch miesiącach - 2 października
 
Przyjemność uczestniczenia w dzisiejszych obchodach w Radowie Małym z ramienia samorządu powiatowego miała Renata Kulik Starosta Łobeski oraz Andrzej Gradus Członek Zarządu Powiatu w Łobzie.
 
Składamy ogromne gratulacje za piękną organizację obchodów jak i podziękowania za pamięć o Naszych Bohaterach i cywilnych ofiarach Powstania Warszawskiego
 
Dziś Polacy oddali hołd Wszystkim uczestnikom powstania. Ludzie Ci nie walczyli dla siebie lecz dla Polski
 
Cześć i Chwała Bohaterom

78. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiaj mija 78 lat od wybuchu walk w Warszawie. Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, a zakończyło po ponad dwóch miesiącach - 2 października


Największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie wówczas około 50 tys. powstańców stanęło do walki. Powstanie miało trwać tylko kilka dni, a przeciągnęło się do 63 dni - do dwóch miesięcy osamotnionej walki, której celem była niepodległa Polska. Zginęły w nim setki tysięcy ludzi, a Warszawa została niemal całkowicie zniszczona.


W Godzinie „W”, o 17.00 – wybucha Powstanie Warszawskie, nazywane początkowo sierpniowym. W niektórych dzielnicach walki rozpoczynają się jeszcze przed Godziną „W” – najwcześniej na Żoliborzu, ok. godz. 14, w Śródmieściu Północ i na Woli – przed godz. 16. Do walki przystępuje ok. 30 tys. żołnierzy Okręgu Warszawskiego AK. Uzbrojenie Powstańców przedstawia się wręcz tragicznie: tylko ok. 10 proc. walczących ma broń. Przeciw sobie mają stały garnizon niemiecki w sile ok. 20 tys. w pełni uzbrojonych ludzi, z czego połowę stanowi regularne wojsko.


Polacy oddają hołd wszystkim uczestnikom powstania! Ludzie Ci nie walczyli dla siebie lecz dla Polski


Nie możemy być obojętni! Musimy pamiętać o bohaterach i cywilnych ofiarach Powstania Warszawskiego