Inspektor Ochrony Danych (IOD) przypomina...
Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) można kontaktować się we wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego RODO.
Aneta Sędecka Inspektor Ochrony Danych
adres e-mail: iod@powiatlobeski.pl
numer telefonu: 516 437 059
„Aktywny samorząd 2026”
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie informuje, iż w 2026 roku
Powiat Łobeski realizuje programu
„Aktywny samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych!
Program skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami!
Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.
SPORT SZKOLNY W POWIECIE ŁOBESKIM - PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS IV - VI
SPORT SZKOLNY W POWIECIE ŁOBESKIM –PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS IV –VI
W dniu 24.02.2026, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łobzie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców klas IV-VI ; dzień później rywalizowały dziewczęta. W zawodach brały udział zespoły ze szkół: ZS Resko, SP Węgorzyno i SP nr 1 Łobez. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się szczypiornistki z Węgorzyna. W kategorii chłopców , pewne zwycięstwo przypadło drużynie ZS Resko. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i dyplomy mistrza Powiatu. Dziewczęta i chłopcy z Tych szkół, będą reprezentować Powiat Łobeski w rozgrywkach regiononalnych. Gratulacje dla zwycięzców, a także dla pokonanych.
WYNIKI ZAWODÓW:
DZIEWCZĘTA
1. SP Węgorzyno; opiekun p. Darek Czajka
2. ZS Resko
3. SP nr 1 Łobez
CHŁOPCY
1. ZS Resko, opiekun p. Roman Gojlik
2. SP Węgorzyno
3. SP nr 1 Łobez
PIŁKA KOSZYKOWA
24.02.2026 roku, w Hali Sportowej w Resku, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Koszykówce Chłopców. W zawodach brały udział szkoły: ZS Łobez i ZS Resko. W bezpośrednim meczu, minimalnie lepsi okazali się koszykarze z Łobza. Zwycięski zespól otrzymał puchar i dyplomy mistrza powiatu. Zawodnicy z ZS Łobez będą reprezentować powiat łobeski w zawodach regionalnych. Gratulacje dla wszystkich uczestników.
1. ZS Łobez opiekun p. Mariusz Włodarz
2. ZS Resko
Szkolenie - KSeF po ludzku...
KSeF nadchodzi – czy tego chcemy, czy nie
Nie da się tego ominąć
Każde stowarzyszenie, fundacja i KGw będzie musiało się z nim „zakolegować”
Dlatego
Powiat Łobeski wychodzi naprzeciw i zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z naszego terenu na bezpłatne szkolenie z KSeF.
Bez trudnych słów... Bez urzędniczego języka...
Po ludzku.... Krok po kroku....
Szkolenie poprowadzi szkoleniowec Monika Gielar , a także osoba z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z NGO , która w prosty sposób wyjaśni:

czym naprawdę jest KSeF,

jak się zarejestrować w systemie,

gdzie kliknąć i jak zacząć,

na co uważać w stowarzyszeniu, fundacji czy KGW.
Zabierz ze sobą laptop lub tablet, na którym pracujesz w swojej organizacji. Pokażemy wszystko na żywo – będziesz pracować na swoim sprzęcie.
Po tym spotkaniu KSeF przestanie być straszny
Zamiast stresu będzie wiedza i spokój.
Kiedy?
- 18 marca 2026 r. (środa)
- Godz.16.00
Gdzie ?
- Sala 1 piętro - Łobeski Dom Kultury w Łobzie
ul.Niepodległości 52
73 - 150 Łobez
Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.
Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia i przygotuj swoją organizację już teraz.
Zapraszamy !!!
Kondolencje
Szczere wyrazy współczucia dla Bogdana Kielara
Inspektora w Referacie Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego
z powodu śmierci Mamy.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia oraz słowa otuchy w tym trudnym czasie.
Edward Arys Starosta Łobeski wraz z Zarządem Powiatu w Łobzie
Ryszard Sola Przewodniczący Rady wraz z Radnymi Rady Powiatu w Łobzie
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Łobzie
XXIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że rozpoczęła się
XXIII edycja Ogólnokrajowego KonkursuBezpieczne Gospodarstwo Rolne,
który przebiegać będzie pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Konkurs organizowany we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.
W konkursie:
- mogą brać udział osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli);
- nie mogą uczestniczyć gospodarstwa, które już zdobyły miano najbezpieczniejszego w kraju;
- nie mogą uczestniczyć zdobywcy II i III miejsca finału krajowego przez okres 5 lat;
- nie mogą brać udziału gospodarstwa sklasyfikowane w etapie wojewódzkim na miejscach I- III – przez okres 3 lat.
Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.
Warunkiem udziału w Konkursie jest dokonanie zgłoszenia na formularzu dostępnym w Oddziale Regionalnym KRUS w Koszalinie, w podległych Placówkach Terenowych oraz na stronie internetowej Kasy www.gov.pl/krus.
Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć w Oddziale Regionalnym w Koszalinie lub w podległych Placówkach Terenowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 kwietnia 2026 r.
Przerwa techniczna - Wydział Geodezji i Kartografii
W dniach 12.03.2026 (czwartek) od 11:00 do 13.03.2026 (piątek) do 15:30 zaplanowano przerwę techniczną.
- obsługa interesantów w trybie ograniczonym
- nie będą dostępne serwisy zewnętrzne : iKonto, iKerg, iEgib, iKomornik
11 Marca - Dzień Sołtysa
Drodzy Sołtysi
z całego serca dziękujemy Wam za energię, zaangażowanie i czas, który poświęcacie swoim miejscowościom oraz mieszkańcom. Wasza praca to codzienna troska o ludzi, wspólne sprawy i rozwój naszych wsi
Dzięki Wam lokalne społeczności są bliżej siebie, pojawiają się nowe inicjatywy, a nasze miejscowości stają się jeszcze lepszym miejscem do życia. Doceniamy Waszą życzliwość, otwartość i gotowość do działania – często wtedy, gdy ktoś po prostu potrzebuje pomocy.
Życzymy Wam dużo energii, wielu dobrych ludzi wokół, satysfakcji z tego, co robicie i jak najwięcej powodów do dumy z Waszej pracy.
Dziękujemy, że jesteście i że tak wiele robicie dla swoich małych ojczyzn.
Otwarty uzupełniający nabór na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej
Zarząd Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej ogłasza uzupełniający nabór na członków do Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej.
Do zadań Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych należy uczestniczenie w pracach Związku związanych z przygotowaniem i wdrażaniem Strategii terytorialnej Związku, w tym:
a) możliwość inicjowania działań, kierunków oraz nowych przedsięwzięć kluczowych dla spójnego rozwoju Związku;
b) opiniowanie dokumentów przygotowywanych przez organy Związku, w szczególności projekt Strategii terytorialnej Związku, jej aktualizacje, raporty z monitoringu oraz ewaluacji, biorąc pod uwagę potrzebę zrównoważonego rozwoju Związku, a także włączenia najszerszego grona partnerów w realizację Strategii terytorialnej Związku oraz projektów i przedsięwzięć realizowanych przez Związek;
c) doradztwo w zakresie obszarów tematycznych objętych Strategią terytorialną Związku, wykorzystując specjalistyczną wiedzę w zakresie poszczególnych dziedzin społecznych i gospodarczych diagnozowanych w ramach Strategii terytorialnej Związku.
Zgodnie z §181 ust. 3 Statutu Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej, kandydatem do Zespołu Partnerów Społeczno-Gospodarczych mogą zostać wyłącznie przedstawiciele podmiotów spoza sektora finansów publicznych, spełniających definicję partnerów społecznych i gospodarczych w rozumieniu art. 5 pkt 7 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Kandydatem do Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych lub jego członkiem nie może być przedstawiciel lub pracownik podmiotów sektora finansów publicznych, w szczególności pracownicy jednostek samorządu terytorialnego lub podmiotów podległych.
Biorąc pod uwagę powyższe opisane zasady zawarte w Statucie Związku, część przedstawicieli powołanych na członków Zespołu Parterów Społeczno – Gospodarczych przestała pełnić swoje funkcje.
Dlatego też konieczne jest dokonanie uzupełniającego naboru na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych w następującej liczbie:
1) z terenu powiatu drawskiego – do 4 przedstawicieli;
2) z terenu powiatu łobeskiego – do 5 przedstawicieli;
3) z terenu powiatu świdwińskiego – do 4 przedstawicieli.
Członkami Zespołu Parterów Społeczno – Gospodarczych mogą zostać pełnoletni mieszkańcy z terenu uczestników wchodzących w skład Związku ZIT, posiadający pełnię praw publicznych i nieskazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe lub wobec której sąd nie orzekł środka karnego w postaci utraty praw publicznych, prowadzący działalność na obszarze Związku ZIT i mający doświadczenie w działaniach na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwoju społeczno – gospodarczego uczestników Związku ZIT.
Uczestnictwo w Zespole Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej ma charakter społeczny, za udział w posiedzeniach i pracach Zespołu nie przysługuje wynagrodzenie.
Formularze zgłoszeniowe kandydatów na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych można składać w dniach od dnia 9 marca 2026r. do 20 kwietnia 2026 r. (włącznie).
Więcej informacji oraz niezbędne formularze dostępne są po wejściu w link poniżej
Związek Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej - Otwarty uzupełniający nabór na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej
Centrum Zdrowia Psychicznego w Łobzie
Samodzielny Publiczny ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu prowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego w Łobzie przy ulicy Drawskiej 6.
Stan na 13 marca 2026 r.
|
CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO W ŁOBZIE
zapewnia bezpłatne wsparcie osobom w kryzysie psychiczny
e-mail: punktzgloszeniowy-czp@szpitalkansk.pl
https://czp.info/oddzial-lobez/
|
|
NAZWA
|
ADRES
|
KONTAKT
REJESTRACJA
|
GODZINY PRZYJĘĆ
|
|
PRZYCHODNIE
|
|
CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO W ŁOBZIE
|
ul. Drawska 6
73-150 Łobez
|
Punkt Zgłoszeniowo- Koordynacyjny
tel. 45 10 71 102
tel. 734 198 129
Zespół Leczenia Środowiskowego
tel. 517 173 194
tel. 734 198 129
|
Punkt zgłoszeniowy
PN – PT
8.00 – 14.30
Poradnia
PN - PT
8.00 - 18.00
|
Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://czp.info/oddzial-lobez/
Poradnia jest czynna w:
- poniedziałki w godz. 08:00 – 18:00
- wtorki w godz. 08:00 – 18:00
- środy w godz. 08:00 – 18:00
- czwartki w godz. 08:00 – 18:00
- piątki w godz. 08:00 – 18:00
Porad udzielają doświadczeni lekarze specjaliści psychiatrzy oraz psycholodzy.
Usługi świadczone w poradni są bezpłatne dla osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ.
Można się zapisywać na wizytę bez posiadania skierowania.
Kondolencje
Szczere wyrazy współczucia dla
Piotra Ćwikły
Burmistrza Łobza
z powodu śmierci Mamy.
Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia oraz słowa otuchy w tym trudnym czasie.
Edward Arys Starosta Łobeski wraz z Zarządem Powiatu w Łobzie
Ryszard Sola Przewodniczący Rady wraz z Radnymi Rady Powiatu w Łobzie
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Łobzie
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - etap gminny Łobez
W ostatnich dniach w gminie Łobez odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Spotkania miały miejsce w Belcznej i Boninie (eliminacje wiejskie) oraz w Łobeskim Domu Kultury (eliminacje miejskie).
To wyjątkowe wydarzenia miały na celu nie tylko popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, ale przede wszystkim kształtowanie praktycznych umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii oraz ratownictwa. Cieszy nas ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży, które licznie wzięły udział w turnieju


Na wszystkich uczestników czekały słodkie poczęstunki oraz ciepłe kiełbaski, które umiliły wspólnie spędzony czas.
Serdecznie dziękujemy organizatorom: OSP Zagórzyce, PSP Łobez oraz OSP Bonin, przy wsparciu Gminy Łobez i Powiatu Łobeskiego, za przygotowanie tego wartościowego wydarzenia. To właśnie dzięki takim inicjatywom młode pokolenie zdobywa wiedzę, która może kiedyś uratować zdrowie i życie

Powiat Łobeski konsekwentnie wspiera tego typu działania, inwestując w bezpieczeństwo i edukację najmłodszych mieszkańców.
Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili Wicestarosta Paweł Marek oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Mariusz Szpryngacz, podkreślając rangę i znaczenie tego typu inicjatyw dla lokalnej społeczności.
Eliminacje gminne wyłoniły uczestników, którzy będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym konkursu. Trzymamy za Was kciuki


Obchody 81. rocznicy Walk o Łobez 03.03.2026
W dniu 3 marca 2026 r. wspólnie uczciliśmy 81 lat historii – wspólnie oddaliśmy hołd bohaterom Walk o Łobez
Obchody 81. rocznicy Walk o Łobez rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. NSPJ, po której uroczysty pochód przeszedł ulicami miasta do Parku im. T. Kościuszki. Pod Pomnikiem Wdzięczności, w otoczeniu pocztów sztandarowych i przy asyście honorowej 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, złożono kwiaty jako symbol naszej wdzięczności i pamięci.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów, delegacje służb mundurowych oraz instytucji, a Powiat Łobeski reprezentowali: Paweł Marek Wicestarosta, Krystyna Bogucka Członek Zarządu Powiatu oraz Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu.
Wyjątkową atmosferę zapewniła obecność Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz profesjonalne wsparcie Łobeskiego Domu Kultury.
Dzisiejsza uroczystość było to coś więcej niż tylko oficjalna ceremonia. Była to nasza wspólna, lokalna lekcja historii, która przypomina nam o korzeniach i trudnej drodze do wolności naszego regionu. Pielęgnowanie pamięci o takich wydarzeniach jest naszym obowiązkiem wobec przeszłych pokoleń.
Historia to fundament, na którym budujemy naszą tożsamość. Zachęcamy wszystkich mieszkańców – szczególnie tych najmłodszych – do odkrywania dziejów swojej małej ojczyzny nie tylko od święta. Niech pamięć o bohaterach tamtych dni pozostanie żywa w naszych rozmowach i codziennych postawach.
Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu, a każdemu obecnemu, dziękujemy, że byliście tam z nami!
O rodzicielstwie zastępczym w Gminie Radowo Małe – spotkanie z Sołtysami 06.03.2026
6 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radowie Małym odbyło się spotkanie informacyjne z Sołtysami z terenu gminy, poświęcone tematyce rodzicielstwa zastępczego oraz możliwościom włączenia się mieszkańców w system pieczy zastępczej w Powiecie Łobeskim.
Spotkanie poprowadzili: Wicestarosta Powiatu Łobeskiego - Paweł Marek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie - Katarzyna Błaszczyk oraz Kierownik Działu Pieczy Zastępczej i Pracy Socjalnej PCPR - Ewelina Poniewiera.
Wicestarosta - Paweł Marek zwrócił uwagę na potrzebę tworzenia rodzin zastępczych w Powiecie Łobeskim oraz wskazał na rolę, jaką w tworzeniu zasobu rodzin zastępczych mogą odegrać mieszkańcy. Podkreślił, że dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych, najbardziej potrzebują bezpiecznego, domowego środowiska i wsparcia dorosłych.
Podczas spotkania Dyrektor - Katarzyna Błaszczyk oraz Kierownik - Ewelina Poniewiera przedstawiły aktualną sytuację dotyczącą pieczy zastępczej w Powiecie Łobeskim, omawiając m.in. liczbę funkcjonujących rodzin oraz procedurę zostania rodzicem zastępczym. Wyjaśniły, jakie warunki należy spełnić, jakie wsparcie oferuje PCPR w Łobzie oraz jakie formy pomocy – finansowej, szkoleniowej i specjalistycznej - mogą otrzymać rodziny podejmujące się tej odpowiedzialnej roli.
Szczególną rolę podczas spotkania przypisano Sołtysom jako lokalnym liderom, którzy mogą pomóc w dotarciu z informacją do mieszkańców swoich Sołectw. Organizatorzy podkreślali, że często to właśnie rozmowa w małej społeczności może być impulsem do podjęcia decyzji o stworzeniu domu dla dziecka potrzebującego opieki.
Wydarzenie było elementem kampanii prowadzonej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie pod hasłem „Zostań Rodzicem Zastępczym”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat pieczy zastępczej oraz zachęcenie mieszkańców Powiatu Łobeskiego do podjęcia tej wyjątkowej i niezwykle ważnej misji.
- - - -
Zostań Rodzicem Zastępczym - bo każde Dziecko zasługuje na Rodzinę
Zadzwoń po więcej informacji - tel. 505 023 798
Dzień Mężczyzn i Kobiet Koła Emerytów i Rencistów w Łobzie 07.03.2026
W minioną sobotę, 7 marca 2026 r. odbyła się wspaniała uroczystość w Łobeskim Domu Kultury czyli Dzień Mężczyzn i Kobiet zorganizowany przez Koło Emerytów i Rencistów w Łobzie.
Uroczystości towarzyszyły występy niesamowitego "Chóru Uśmiech" oraz wspólne śpiewanie przybyłych gości i uczestników.
Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości życiowej, samych najwspanialszych chwil w życiu dla wszystkich Pań i Panów mieli przyjemność złożyć Edward Arys Starosta Łobeski, Piotr Ćwikła Burmistrz Łobza, Janina Mazuro Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Łobzie, Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu w Łobzie oraz Wiesław Grekowicz Radny Rady Miejskiej w Łobzie a także przybyli na uroczystość goście.
Gratulujemy kolejnej inicjatywy i życzymy niekończącej się energii do dalszych działań
Powiatowy Dzień Sołtysa 13.03.2026
13 marca 2026 roku w gościnnych progach Łobeskiego Domu Kultury odbyła się kolejna wyjątkowa edycja Powiatowego Dnia Sołtysa, będąca wyrazem uznania dla tych, którzy każdego dnia budują tożsamość naszych małych ojczyzn .
Wydarzenie to stało się symbolicznym podziękowaniem za niezwykłą umiejętność integracji lokalnych społeczności oraz nieustanną pasję, z jaką nasi sołtysi dążą do rozwoju całego regionu .
Uroczystość otworzyła wzruszająca oprawa artystyczna przygotowana przez uczennice Zespół Szkół im.Tadeusza Kościuszki w Łobzie pod czujnym okiem nauczycielki Bożeny Kordyl. Swoim talentem zachwyciły nas Daria Spychalska, która czarowała zebranych swoim głosem , oraz Hanna Sędecka, która przy dźwiękach pianina otuliła salę pełnym pasji i delikatności śpiewem.
Po tym nastrojowym wstępie Edward Arys Starosta Łobeski, w towarzystwie Pawła Marka Wicestarosty, miał zaszczyt wręczyć sołtysom podziękowania i słowa uznania. Były one wyrazem wdzięczności za ich wielkie serca i gotowość do niesienia pomocy zawsze tam, gdzie jest ona potrzebna, a miłym dopełnieniem gratulacji był słodki upominek przekazany przez Wicestarostę.
Wspólne, pamiątkowe zdjęcia z przedstawicielami każdej z gmin stały się piękną pamiatką tego spotkania.
Wieczór zwieńczyły pełne uznania słowa Piotra Ćwikły Burmistrza Łobza oraz Doroty Kisiel Sekretarz Gminy Dobra , którzy podkreślili, jak fundamentalną rolę w samorządzie pełnią właśnie sołtysi.
W tym wspólnym świętowaniu uczestniczyli nie tylko nasi wspaniali sołtysi, ale także przedstawiciele władz powiatowych i gminnych .
Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Zarządu Powiatu w Łobzie Lidia Czyż, Krystyna Bogucka oraz Józef Drozdowski, a także Ryszard Sola Przewodniczący Rady Powiatu wraz z Janiną Mazuro Wiceprzewodniczącą. Wśród gości znaleźli się również radni powiatowi Lidia Lalak-Szawiel, Renata Kulik, Paulina Pawłowska, Zdzisław Urbański.
Serdecznie dziękujemy za obecność, bo to właśnie dzięki niespożytej energii i zaangażowaniu naszych sołtysów, powiat łobeski z każdym dniem staje się miejscem barwnym, pełnym energii i wspólnych inicjatyw
Pełna fotorelacja i krótki filmik z wydarzenia dostępny na naszym profilu FB
Ogłoszenie o przetargu
STAROSTA ŁOBESKI ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa
Nieruchomość gruntowa, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków numerem działki 124/7 o powierzchni 0,06 ha, położona w obrębie ewidencyjnym Łabuń Wielki, gmina Resko. Nieruchomość posiada księgę wieczystą nr SZ1L/00001615/7 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Łobzie IV Wydział Ksiąg Wieczystych. Dział III i IV KW nie zawiera żadnych wpisów.
Zaproszenie na XVII Memoriał Jana Olszewskiego - turniej halowej piłki siatkarskiej w Resku
Siatkarskie emocje w Resku!
Już niebawem hala sportowa w Resku, wypełni się energią, sportową pasją i duchem zdrowej rywalizacji

Przed nami XVII Memoriał Jana Olszewskiego – turniej halowej piłki siatkarskiej drużyn mieszanych, który na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych wydarzeń sportowych.
- To wyjątkowe spotkanie, które łączy miłość do siatkówki z upamiętnieniem ważnej dla naszej społeczności postaci.
- Przyjdźcie kibicować swoim faworytom i wspólnie stwórzmy niezapomnianą atmosferę!
Szczegóły wydarzenia:
- Kiedy: 28 marca 2026 r. (sobota)
- Start: 9:30
- Gdzie: Hala Sportowa w Resku
- Kategoria: drużyny mieszane
Do zobaczenia na trybunach !!!
Spotkanie informacyjne - Związek Zachdoniopomorskiej Strefy Centralnej
10 kwietnia 2026 r.,
godz.16:00
Sala konferencyjna -Starostwo Powiatowe w Łobzie.
Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, organizacje społeczne z terenu powiatu łobeskiego.
Turniej Dice Throne
Niedzielny turniej Dice Throne w Łobeskim Domu Kultury przyciągnął 26 pasjonatów gier strategicznych z całego regionu.
15 marca 2026 r. przez ponad sześć godzin kostki były w ciągłym ruchu, a atmosfera sportowej rywalizacji nie opadała ani na moment!
Edward Arys Starosta Łobeski z przyjemnością odwiedził graczy podczas tego wydarzenia oraz wręczył nagrody najlepszym graczom.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiej kultury gry, a Stowarzyszeniu „Łobez Fantastycznie” dziękujemy za świetną organizację. Cieszymy się, że Powiat Łobeski staje się miejscem tak pozytywnej i nowoczesnej integracji!
Zapraszamy na XX Łobeską Babę Wielkanocną 29.03.2026
Już 29 marca w Łobzie odbędzie się jubileuszowe święto tradycji - XX edycja „Łobeskiej Baby Wielkanocnej” –
wydarzenia, które od lat przyciąga mieszkańców i gości z całego regionu, łącząc tradycję, smak i lokalne rękodzieło.
Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godz. 9:00 mszą świętą, po której ulicami miasta przejdzie barwny korowód.
Od godz. 11:00 ruszy główna część wydarzenia – „Wielkanocne Spotkania z Folklorem”.
Na odwiedzających czekać będą:
stoiska z rękodziełem i ozdobami świątecznymi
tradycyjne potrawy i wypieki wielkanocne
występy i folkowa atmosfera
konkursy, w tym wybór „Super Baby”, najpiękniejszych pisanek i palm
To doskonała okazja, by poczuć magię zbliżających się świąt, spróbować lokalnych specjałów i znaleźć niepowtarzalne dekoracje wielkanocne.
Zabierz rodzinę i znajomych – spędźmy ten dzień razem, celebrując to, co lokalne i tradycyjne.
Koncert Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej 28.03.2026
Zapraszamy na wyjątkowy koncert już w sobotę !
W dniu 28 marca o godz. 17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Łobzie odbędzie się koncert Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej, który będzie uroczystym wstępem do obchodów jubileuszowej, XX edycji „Łobeskiej Baby Wielkanocnej”.
Podczas koncertu pod batutą Stefana Johannesa Waltera, z udziałem sopranistki Katarzyny Dondalskiej, usłyszymy najpiękniejsze motywy muzyki filmowej.
Wstęp bezpłatny!
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką i wspólne rozpoczęcie świętowania