marzec 2026

Inspektor Ochrony Danych (IOD) przypomina...

 

Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) można kontaktować się we wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz z wykonywaniem praw przysługujących na mocy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego RODO.

 

Aneta Sędecka Inspektor Ochrony Danych 
adres e-mail: iod@powiatlobeski.pl
numer telefonu: 516 437 059 

„Aktywny samorząd 2026”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie informuje, iż w 2026 roku Powiat Łobeski realizuje programu
„Aktywny samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych!
 
 Program skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami!
Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

SPORT SZKOLNY W POWIECIE ŁOBESKIM - PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS IV - VI

SPORT SZKOLNY W POWIECIE ŁOBESKIM –PIŁKA RĘCZNA  DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS  IV –VI

W dniu 24.02.2026, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łobzie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej  Chłopców klas IV-VI ; dzień później rywalizowały dziewczęta. W zawodach brały udział zespoły ze szkół: ZS Resko, SP Węgorzyno  i SP nr 1 Łobez. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się szczypiornistki  z Węgorzyna.  W kategorii chłopców , pewne zwycięstwo przypadło drużynie ZS Resko. Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i dyplomy mistrza Powiatu. Dziewczęta i chłopcy z Tych szkół, będą reprezentować Powiat Łobeski w rozgrywkach regiononalnych. Gratulacje dla zwycięzców, a także dla pokonanych.

WYNIKI ZAWODÓW:

DZIEWCZĘTA

1.       SP Węgorzyno; opiekun p. Darek Czajka

2.       ZS Resko

3.       SP nr 1 Łobez

 

CHŁOPCY

1.       ZS Resko, opiekun p. Roman Gojlik

2.       SP Węgorzyno

3.       SP nr 1 Łobez

PIŁKA KOSZYKOWA

24.02.2026 roku, w Hali Sportowej w Resku, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Koszykówce Chłopców.  W zawodach brały udział szkoły: ZS Łobez i ZS Resko. W bezpośrednim meczu, minimalnie lepsi okazali się koszykarze z Łobza. Zwycięski zespól otrzymał puchar i dyplomy mistrza powiatu. Zawodnicy z ZS Łobez będą reprezentować powiat łobeski w zawodach regionalnych. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

1. ZS Łobez opiekun p. Mariusz Włodarz

2. ZS Resko

 

 

 

 

 

  • PR CH  2026  2
  • PR CH 2026  1
  • PR DZ 2026  2
  • PR DZ 2026 1

Szkolenie - KSeF po ludzku...

KSeF nadchodzi – czy tego chcemy, czy nie 
Nie da się tego ominąć 
Każde stowarzyszenie, fundacja i KGw będzie musiało się z nim „zakolegować”
Dlatego Powiat Łobeski wychodzi naprzeciw i zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z naszego terenu na bezpłatne szkolenie z KSeF.
Bez trudnych słów... Bez urzędniczego języka...
Po ludzku.... Krok po kroku....
Szkolenie poprowadzi szkoleniowec Monika Gielar , a także osoba z wieloletnim doświadczeniem we współpracy z NGO , która w prosty sposób wyjaśni:
✔ czym naprawdę jest KSeF,
✔ jak się zarejestrować w systemie,
✔ gdzie kliknąć i jak zacząć,
✔ na co uważać w stowarzyszeniu, fundacji czy KGW.
 Zabierz ze sobą laptop lub tablet, na którym pracujesz w swojej organizacji. Pokażemy wszystko na żywo – będziesz pracować na swoim sprzęcie.
Po tym spotkaniu KSeF przestanie być straszny
Zamiast stresu będzie wiedza i spokój.
Kiedy?
- 18 marca 2026 r. (środa)
- Godz.16.00
Gdzie ?
- Sala 1 piętro - Łobeski Dom Kultury w Łobzie
ul.Niepodległości 52
73 - 150 Łobez
Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę.
Skorzystaj z bezpłatnego wsparcia i przygotuj swoją organizację już teraz.
Zapraszamy !!!

Kondolencje

Szczere wyrazy współczucia dla Bogdana Kielara

Inspektora w Referacie Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego

z powodu śmierci Mamy.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia oraz słowa otuchy w tym trudnym czasie.

 

Edward Arys Starosta Łobeski wraz z Zarządem Powiatu w Łobzie

Ryszard Sola Przewodniczący Rady wraz z Radnymi Rady Powiatu w Łobzie

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Łobzie

XXIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie uprzejmie informuje, że rozpoczęła się

XXIII edycja Ogólnokrajowego KonkursuBezpieczne Gospodarstwo Rolne,

który przebiegać będzie pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Konkurs organizowany we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwową Inspekcją Pracy, Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników.

W konkursie:
- mogą brać udział osoby pełnoletnie prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli);
- nie mogą uczestniczyć gospodarstwa, które już zdobyły miano najbezpieczniejszego w kraju;
- nie mogą uczestniczyć zdobywcy II i III miejsca finału krajowego przez okres 5 lat;
- nie mogą brać udziału gospodarstwa sklasyfikowane w etapie wojewódzkim na miejscach I- III – przez okres 3 lat.

Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym.

Warunkiem udziału w Konkursie jest dokonanie zgłoszenia na formularzu dostępnym w Oddziale Regionalnym KRUS w Koszalinie, w podległych Placówkach Terenowych oraz na stronie internetowej Kasy www.gov.pl/krus.

Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć w Oddziale Regionalnym w Koszalinie lub w podległych Placówkach Terenowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 kwietnia 2026 r.

  • 17dc823f-1

Przerwa techniczna - Wydział Geodezji i Kartografii

 

W dniach 12.03.2026 (czwartek) od 11:00 do 13.03.2026 (piątek) do 15:30 zaplanowano przerwę techniczną.

 

- obsługa interesantów w trybie ograniczonym

- nie będą dostępne serwisy zewnętrzne : iKonto, iKerg, iEgib, iKomornik 

11 Marca - Dzień Sołtysa

Drodzy Sołtysi
z całego serca dziękujemy Wam za energię, zaangażowanie i czas, który poświęcacie swoim miejscowościom oraz mieszkańcom. Wasza praca to codzienna troska o ludzi, wspólne sprawy i rozwój naszych wsi
Dzięki Wam lokalne społeczności są bliżej siebie, pojawiają się nowe inicjatywy, a nasze miejscowości stają się jeszcze lepszym miejscem do życia. Doceniamy Waszą życzliwość, otwartość i gotowość do działania – często wtedy, gdy ktoś po prostu potrzebuje pomocy.
Życzymy Wam dużo energii, wielu dobrych ludzi wokół, satysfakcji z tego, co robicie  i jak najwięcej powodów do dumy z Waszej pracy.
Dziękujemy, że jesteście i że tak wiele robicie dla swoich małych ojczyzn.

Otwarty uzupełniający nabór na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej

Zarząd Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej ogłasza uzupełniający nabór na członków do Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej.

Do zadań Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych należy uczestniczenie w pracach Związku związanych z przygotowaniem i wdrażaniem Strategii terytorialnej Związku, w tym:

a) możliwość inicjowania działań, kierunków oraz nowych przedsięwzięć kluczowych dla spójnego rozwoju Związku;
b) opiniowanie dokumentów przygotowywanych przez organy Związku, w szczególności projekt Strategii terytorialnej Związku, jej aktualizacje, raporty z monitoringu oraz ewaluacji, biorąc pod uwagę potrzebę zrównoważonego rozwoju Związku, a także włączenia najszerszego grona partnerów w realizację Strategii terytorialnej Związku oraz projektów i przedsięwzięć realizowanych przez Związek;

c) doradztwo w zakresie obszarów tematycznych objętych Strategią terytorialną Związku, wykorzystując specjalistyczną wiedzę w zakresie poszczególnych dziedzin społecznych i gospodarczych diagnozowanych w ramach Strategii terytorialnej Związku.

Zgodnie z §181 ust.  3 Statutu Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej, kandydatem do Zespołu Partnerów Społeczno-Gospodarczych mogą zostać wyłącznie przedstawiciele podmiotów spoza sektora finansów publicznych, spełniających definicję partnerów społecznych i gospodarczych w rozumieniu art. 5 pkt 7 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Kandydatem do Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych lub jego członkiem nie może być przedstawiciel lub pracownik podmiotów sektora finansów publicznych, w szczególności pracownicy jednostek samorządu terytorialnego lub podmiotów podległych.

            Biorąc pod uwagę powyższe opisane zasady zawarte w Statucie Związku, część przedstawicieli powołanych na członków Zespołu Parterów Społeczno – Gospodarczych przestała pełnić swoje funkcje.

Dlatego też konieczne jest dokonanie uzupełniającego naboru na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych w następującej liczbie: 

1) z terenu powiatu drawskiego – do 4 przedstawicieli;
2) z terenu powiatu łobeskiego  – do 5 przedstawicieli;
3) z terenu powiatu świdwińskiego – do 4 przedstawicieli.

Członkami Zespołu Parterów Społeczno – Gospodarczych mogą zostać pełnoletni mieszkańcy z terenu uczestników wchodzących w skład Związku ZIT, posiadający pełnię praw publicznych i nieskazani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe lub wobec której sąd nie orzekł środka karnego w postaci utraty praw publicznych, prowadzący działalność na obszarze Związku ZIT i mający doświadczenie w działaniach na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwoju społeczno – gospodarczego uczestników Związku ZIT.

Uczestnictwo w Zespole Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej ma charakter społeczny, za udział w posiedzeniach i pracach Zespołu nie przysługuje wynagrodzenie.

Formularze zgłoszeniowe kandydatów na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych można składać w dniach od dnia 9 marca 2026r. do 20 kwietnia 2026 r. (włącznie).

 

Więcej informacji oraz niezbędne formularze dostępne są po wejściu w link poniżej

Związek Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej - Otwarty uzupełniający nabór na członków Zespołu Partnerów Społeczno – Gospodarczych Związku Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej

Centrum Zdrowia Psychicznego w Łobzie

 

Samodzielny Publiczny ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Złocieńcu prowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego w Łobzie przy ulicy Drawskiej 6.

 

Stan na 13 marca 2026 r.

 

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO W ŁOBZIE

zapewnia bezpłatne wsparcie osobom w kryzysie psychiczny

e-mail: punktzgloszeniowy-czp@szpitalkansk.pl

https://czp.info/oddzial-lobez/

 

NAZWA

ADRES

KONTAKT

REJESTRACJA

GODZINY PRZYJĘĆ

PRZYCHODNIE

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO W ŁOBZIE

ul. Drawska 6

73-150 Łobez

Punkt Zgłoszeniowo- Koordynacyjny

 

tel. 45 10 71 102

tel. 734 198 129

 

Zespół Leczenia Środowiskowego

 

tel.  517 173 194

tel.  734 198 129

Punkt zgłoszeniowy

PN – PT

8.00 – 14.30

 

Poradnia

PN - PT 

8.00 - 18.00

 

 

Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://czp.info/oddzial-lobez/ 

 

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Poradnia jest czynna w:

  • poniedziałki w godz. 08:00 – 18:00
  • wtorki w godz. 08:00 – 18:00
  • środy w godz. 08:00 – 18:00
  • czwartki w godz. 08:00 – 18:00
  • piątki w godz. 08:00 – 18:00

Porad udzielają doświadczeni lekarze specjaliści psychiatrzy oraz psycholodzy.

Usługi świadczone w poradni są bezpłatne dla osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym w NFZ.

Można się zapisywać na wizytę bez posiadania skierowania.

Kondolencje

Szczere wyrazy współczucia dla

Piotra Ćwikły

Burmistrza Łobza

z powodu śmierci Mamy.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia oraz słowa otuchy w tym trudnym czasie.

 

Edward Arys Starosta Łobeski wraz z Zarządem Powiatu w Łobzie

Ryszard Sola Przewodniczący Rady wraz z Radnymi Rady Powiatu w Łobzie

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Łobzie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - etap gminny Łobez

 W ostatnich dniach w gminie Łobez odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Spotkania miały miejsce w Belcznej i Boninie (eliminacje wiejskie) oraz w Łobeskim Domu Kultury (eliminacje miejskie).
To wyjątkowe wydarzenia miały na celu nie tylko popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych, ale przede wszystkim kształtowanie praktycznych umiejętności z zakresu ochrony ludności, ekologii oraz ratownictwa. Cieszy nas ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży, które licznie wzięły udział w turnieju 👨‍🚒👩‍🚒
Na wszystkich uczestników czekały słodkie poczęstunki oraz ciepłe kiełbaski, które umiliły wspólnie spędzony czas.
Serdecznie dziękujemy organizatorom: OSP Zagórzyce, PSP Łobez oraz OSP Bonin, przy wsparciu Gminy Łobez i Powiatu Łobeskiego, za przygotowanie tego wartościowego wydarzenia. To właśnie dzięki takim inicjatywom młode pokolenie zdobywa wiedzę, która może kiedyś uratować zdrowie i życie ❤️
Powiat Łobeski konsekwentnie wspiera tego typu działania, inwestując w bezpieczeństwo i edukację najmłodszych mieszkańców.
Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili Wicestarosta Paweł Marek oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Mariusz Szpryngacz, podkreślając rangę i znaczenie tego typu inicjatyw dla lokalnej społeczności.
Eliminacje gminne wyłoniły uczestników, którzy będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym konkursu. Trzymamy za Was kciuki ✊🔥

Galeria

  • bełczna
  • bon88
  • boni 1
  • boni76
  • bonin
  • bonin7
  • bonin8
  • bonin9
  • bonin12
  • gmina 1

Obchody 81. rocznicy Walk o Łobez 03.03.2026

W dniu 3 marca 2026 r. wspólnie uczciliśmy 81 lat historii – wspólnie oddaliśmy hołd bohaterom Walk o Łobez
​Obchody 81. rocznicy Walk o Łobez rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. NSPJ, po której uroczysty pochód przeszedł ulicami miasta do Parku im. T. Kościuszki. Pod Pomnikiem Wdzięczności, w otoczeniu pocztów sztandarowych i przy asyście honorowej 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie, złożono kwiaty jako symbol naszej wdzięczności i pamięci.
 
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządów, delegacje służb mundurowych oraz instytucji, a Powiat Łobeski reprezentowali: Paweł Marek Wicestarosta, Krystyna Bogucka Członek Zarządu Powiatu oraz Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu.
 
Wyjątkową atmosferę zapewniła obecność Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz profesjonalne wsparcie Łobeskiego Domu Kultury.
​Dzisiejsza uroczystość było to coś więcej niż tylko oficjalna ceremonia. Była to nasza wspólna, lokalna lekcja historii, która przypomina nam o korzeniach i trudnej drodze do wolności naszego regionu. Pielęgnowanie pamięci o takich wydarzeniach jest naszym obowiązkiem wobec przeszłych pokoleń.
 
​Historia to fundament, na którym budujemy naszą tożsamość. Zachęcamy wszystkich mieszkańców – szczególnie tych najmłodszych – do odkrywania dziejów swojej małej ojczyzny nie tylko od święta. Niech pamięć o bohaterach tamtych dni pozostanie żywa w naszych rozmowach i codziennych postawach.
 
Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu, a każdemu obecnemu, dziękujemy, że byliście tam z nami!
  • Rocznica_walk_o_Lobez2026_2
  • Rocznica_walk_o_Lobez2026_4
  • Rocznica_walk_o_Lobez2026_9
  • Rocznica_walk_o_Lobez2026_8

O rodzicielstwie zastępczym w Gminie Radowo Małe – spotkanie z Sołtysami 06.03.2026

 
6 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Radowie Małym odbyło się spotkanie informacyjne z Sołtysami z terenu gminy, poświęcone tematyce rodzicielstwa zastępczego oraz możliwościom włączenia się mieszkańców w system pieczy zastępczej w Powiecie Łobeskim.
 
Spotkanie poprowadzili: Wicestarosta Powiatu Łobeskiego - Paweł Marek, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie - Katarzyna Błaszczyk oraz Kierownik Działu Pieczy Zastępczej i Pracy Socjalnej PCPR - Ewelina Poniewiera.
Wicestarosta - Paweł Marek zwrócił uwagę na potrzebę tworzenia rodzin zastępczych w Powiecie Łobeskim oraz wskazał na rolę, jaką w tworzeniu zasobu rodzin zastępczych mogą odegrać mieszkańcy. Podkreślił, że dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych, najbardziej potrzebują bezpiecznego, domowego środowiska i wsparcia dorosłych.
 
Podczas spotkania Dyrektor - Katarzyna Błaszczyk oraz Kierownik - Ewelina Poniewiera przedstawiły aktualną sytuację dotyczącą pieczy zastępczej w Powiecie Łobeskim, omawiając m.in. liczbę funkcjonujących rodzin oraz procedurę zostania rodzicem zastępczym. Wyjaśniły, jakie warunki należy spełnić, jakie wsparcie oferuje PCPR w Łobzie oraz jakie formy pomocy – finansowej, szkoleniowej i specjalistycznej - mogą otrzymać rodziny podejmujące się tej odpowiedzialnej roli.
 
Szczególną rolę podczas spotkania przypisano Sołtysom jako lokalnym liderom, którzy mogą pomóc w dotarciu z informacją do mieszkańców swoich Sołectw. Organizatorzy podkreślali, że często to właśnie rozmowa w małej społeczności może być impulsem do podjęcia decyzji o stworzeniu domu dla dziecka potrzebującego opieki.
 
Wydarzenie było elementem kampanii prowadzonej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie pod hasłem „Zostań Rodzicem Zastępczym”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat pieczy zastępczej oraz zachęcenie mieszkańców Powiatu Łobeskiego do podjęcia tej wyjątkowej i niezwykle ważnej misji.
 
- - - -
Zostań Rodzicem Zastępczym - bo każde Dziecko zasługuje na Rodzinę
 Zadzwoń po więcej informacji - tel. 505 023 798
  • rodzicelstwo_pcpr1
  • rodzicelstwo_pcpr2
  • rodzicelstwo_pcpr3

Dzień Mężczyzn i Kobiet Koła Emerytów i Rencistów w Łobzie 07.03.2026

W minioną sobotę, 7 marca 2026 r. odbyła się wspaniała uroczystość w Łobeskim Domu Kultury czyli Dzień Mężczyzn i Kobiet zorganizowany przez Koło Emerytów i Rencistów w Łobzie.
 
Uroczystości towarzyszyły występy niesamowitego "Chóru Uśmiech" oraz wspólne śpiewanie przybyłych gości i uczestników.
Najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości życiowej, samych najwspanialszych chwil w życiu dla wszystkich Pań i Panów mieli przyjemność złożyć Edward Arys Starosta Łobeski, Piotr Ćwikła Burmistrz Łobza, Janina Mazuro Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Łobzie, Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu w Łobzie oraz Wiesław Grekowicz Radny Rady Miejskiej w Łobzie a także przybyli na uroczystość goście.
 
Gratulujemy kolejnej inicjatywy i życzymy niekończącej się energii do dalszych działań
  • dzien_kob_mez_LDK_1
  • dzien_kob_mez_LDK_2
  • dzien_kob_mez_LDK_3
  • dzien_kob_mez_LDK_4

Powiatowy Dzień Sołtysa 13.03.2026

13 marca 2026 roku w gościnnych progach Łobeskiego Domu Kultury odbyła się kolejna wyjątkowa edycja Powiatowego Dnia Sołtysa, będąca wyrazem uznania dla tych, którzy każdego dnia budują tożsamość naszych małych ojczyzn .
 
Wydarzenie to stało się symbolicznym podziękowaniem za niezwykłą umiejętność integracji lokalnych społeczności  oraz nieustanną pasję, z jaką nasi sołtysi dążą do rozwoju całego regionu .
 
Uroczystość otworzyła wzruszająca oprawa artystyczna  przygotowana przez uczennice Zespół Szkół im.Tadeusza Kościuszki w Łobzie pod czujnym okiem nauczycielki Bożeny Kordyl. Swoim talentem zachwyciły nas Daria Spychalska, która czarowała zebranych swoim głosem , oraz Hanna Sędecka, która przy dźwiękach pianina  otuliła salę pełnym pasji i delikatności śpiewem.
 
​Po tym nastrojowym wstępie Edward Arys Starosta Łobeski, w towarzystwie Pawła Marka Wicestarosty, miał zaszczyt wręczyć sołtysom podziękowania i słowa uznania. Były one wyrazem wdzięczności za ich wielkie serca i gotowość do niesienia pomocy  zawsze tam, gdzie jest ona potrzebna, a miłym dopełnieniem gratulacji był słodki upominek  przekazany przez Wicestarostę.
 
Wspólne, pamiątkowe zdjęcia z przedstawicielami każdej z gmin stały się piękną pamiatką tego spotkania.
 
​Wieczór zwieńczyły pełne uznania słowa Piotra Ćwikły Burmistrza Łobza oraz Doroty Kisiel Sekretarz Gminy Dobra , którzy podkreślili, jak fundamentalną rolę w samorządzie pełnią właśnie sołtysi.
 
​W tym wspólnym świętowaniu uczestniczyli nie tylko nasi wspaniali sołtysi, ale także przedstawiciele władz powiatowych i gminnych .
Swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Zarządu Powiatu w Łobzie Lidia Czyż, Krystyna Bogucka oraz Józef Drozdowski, a także Ryszard Sola Przewodniczący Rady Powiatu wraz z Janiną Mazuro Wiceprzewodniczącą. Wśród gości znaleźli się również radni powiatowi Lidia Lalak-Szawiel, Renata Kulik, Paulina Pawłowska, Zdzisław Urbański.
 
​Serdecznie dziękujemy za obecność, bo to właśnie dzięki niespożytej energii i zaangażowaniu naszych sołtysów, powiat łobeski z każdym dniem staje się miejscem barwnym, pełnym energii i wspólnych inicjatyw
  • IMG_5674
  • IMG_5690
  • IMG_5704
  • IMG_5893
  • IMG_5805
  • IMG_5827
  • IMG_5843
  • IMG_5862
  • IMG_5875
  • IMG_5906

Pełna fotorelacja i krótki filmik z wydarzenia dostępny na naszym profilu FB

Ogłoszenie o przetargu

STAROSTA ŁOBESKI ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Skarbu Państwa

 

Nieruchomość gruntowa, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków numerem działki 124/7 o powierzchni 0,06 ha, położona w obrębie ewidencyjnym Łabuń Wielki, gmina Resko. Nieruchomość posiada księgę wieczystą nr SZ1L/00001615/7 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Łobzie IV Wydział Ksiąg Wieczystych. Dział III i IV KW nie zawiera żadnych wpisów.

Zaproszenie na XVII Memoriał Jana Olszewskiego - turniej halowej piłki siatkarskiej w Resku

Siatkarskie emocje w Resku!
Już niebawem hala sportowa w Resku, wypełni się energią, sportową pasją i duchem zdrowej rywalizacji‼️Przed nami XVII Memoriał Jana Olszewskiego – turniej halowej piłki siatkarskiej drużyn mieszanych, który na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych wydarzeń sportowych.
- To wyjątkowe spotkanie, które łączy miłość do siatkówki z upamiętnieniem ważnej dla naszej społeczności postaci.
- Przyjdźcie kibicować swoim faworytom i wspólnie stwórzmy niezapomnianą atmosferę!
 Szczegóły wydarzenia:
- Kiedy: 28 marca 2026 r. (sobota)
- Start: 9:30
- Gdzie: Hala Sportowa w Resku
- Kategoria: drużyny mieszane
 Powiat Łobeski wspiera sport 
Do zobaczenia na trybunach !!!

Spotkanie informacyjne - Związek Zachdoniopomorskiej Strefy Centralnej

Związek Zachodniopomorskiej Strefy Centralnej zaprasza na spotkanie informacyjne, dotyczące naboru uzupełniającego na członków Zespołu Partnerów Społeczno - Gospodarczych.
10 kwietnia 2026 r.,
godz.16:00
Sala konferencyjna -Starostwo Powiatowe w Łobzie.
Zapraszamy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, organizacje społeczne z terenu powiatu łobeskiego.

Turniej Dice Throne

Niedzielny turniej Dice Throne w Łobeskim Domu Kultury przyciągnął 26 pasjonatów gier strategicznych z całego regionu.
15 marca 2026 r. przez ponad sześć godzin kostki były w ciągłym ruchu, a atmosfera sportowej rywalizacji nie opadała ani na moment!
​Edward Arys Starosta Łobeski z przyjemnością odwiedził graczy podczas tego wydarzenia oraz wręczył nagrody najlepszym graczom.
​Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiej kultury gry, a Stowarzyszeniu „Łobez Fantastycznie” dziękujemy za świetną organizację. Cieszymy się, że Powiat Łobeski staje się miejscem tak pozytywnej i nowoczesnej integracji!

galeria

  • throne 90
  • throne1
  • throne4
  • throne5
  • throne8
  • throne9

Zapraszamy na XX Łobeską Babę Wielkanocną 29.03.2026

Już 29 marca w Łobzie odbędzie się jubileuszowe święto tradycji - XX edycja „Łobeskiej Baby Wielkanocnej” –
wydarzenia, które od lat przyciąga mieszkańców i gości z całego regionu, łącząc tradycję, smak i lokalne rękodzieło.
 
Niedzielne świętowanie rozpocznie się o godz. 9:00 mszą świętą, po której ulicami miasta przejdzie barwny korowód.
Od godz. 11:00 ruszy główna część wydarzenia – „Wielkanocne Spotkania z Folklorem”.
 
Na odwiedzających czekać będą:
 stoiska z rękodziełem i ozdobami świątecznymi
 tradycyjne potrawy i wypieki wielkanocne
 występy i folkowa atmosfera
 konkursy, w tym wybór „Super Baby”, najpiękniejszych pisanek i palm
 
To doskonała okazja, by poczuć magię zbliżających się świąt, spróbować lokalnych specjałów i znaleźć niepowtarzalne dekoracje wielkanocne.
 
Zabierz rodzinę i znajomych – spędźmy ten dzień razem, celebrując to, co lokalne i tradycyjne.
 
  • plakat ŁBW a3

Koncert Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej 28.03.2026

Zapraszamy na wyjątkowy koncert już w sobotę !
 
W dniu 28 marca o godz. 17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Łobzie odbędzie się koncert Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej, który będzie uroczystym wstępem do obchodów jubileuszowej, XX edycji „Łobeskiej Baby Wielkanocnej”.
Podczas koncertu pod batutą Stefana Johannesa Waltera, z udziałem sopranistki Katarzyny Dondalskiej, usłyszymy najpiękniejsze motywy muzyki filmowej.
 
 Wstęp bezpłatny!
 
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką i wspólne rozpoczęcie świętowania