Wędkarstwo

Jeziora i rzeki dzierżawione.

Jeziora i rzeki dzierżawione przez Okręg PZW w Szczecinie.

 1. Jezioro Przytońskie/Zajezierze położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 73,00 ha i średniej głębokości 12 merów. Występujące gatunki ryb to: sielawa, szczupak, okoń, leszcz, płoć i inne gatunki białorybu.
 2. Jezioro Węgorzyno położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 68,18 ha i średniej głębokości 7 metrów. Występujące gatunki ryb to: szczupak, sandacz, okoń, karp, lin, wzdręga, leszcz.
 3. Jezioro Biały Zdrój/Strzmiele położone jest na terenie gminy Łobez, powierzchnia 54,70 ha
 4. Jezioro Głębokie położone jest na terenie gminy Radowo Małe o powierzchni 43,55 ha i średniej głębokości ok. 8 metrów. Występujące gatunki ryb to: szczupak, okoń, leszcz, płoć, lin, węgorz.
 5. Jezioro Przytoń położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 38,98 ha. Występujące gatunki ryb to: szczupak, okoń.
 6. Jezioro Piaski położone jest na terenie gminy Radowo Małe o powierzchni 35,74 ha i średniej głębokości 3 metry. Jest to typowe jezioro o charakterze linowo-szczupakowym.
 7. Jezioro Karwowo położone jest na terenie gminy Łobez o powierzchni 33,30 ha i średniej głębokości 3,5 metra. Występujące gatunki ryb to: lin, szczupak, okoń, płoć, karp, węgorz.
 8. Jezioro Dobrzyca położone jest na terenie gminy Resko o powierzchni 32,76 ha, i średniej głębokości 4 metry. Występujące gatunki ryb to: leszcz, szczupak, okoń, karp, sandacz.
 9. Jezioro Łabuń położone jest na terenie gminy Resko o powierzchni 26,26 ha. Występujące gatunki ryb to: szczupak, okoń.
 10. Jezioro Radostowo położone jest na terenie gminy Łobez, powierzchnia 15,12 ha
 11. Jezioro Jurkowo położone jest w miejscowości Strzmiele o powierzchni ok. 9 ha i średniej głębokości ok. 2,5 metra. Występujące gatunki ryb to: karp, lin, karaś złoty, leszcz.
 12. Jezioro Miejskie (Dybrzno) położone jest na terenie gminy Łobez o powierzchni 8,23 ha. Występujące gatunki ryb to: płoć, szczupak, lin, okoń.
 13. Jezioro Storkowskie Dolne położone jest na terenie gminy Węgorzyno, powierzchnia 5,35 ha
 14. Jezioro Storkowskie Górne położone jest na terenie gminy Węgorzyno, powierzchnia 4,82 ha
 15. Rzeka Rega wraz z jej dopływami jest perłą wędkarską dla spinningowców. Jest to trzecia, co do długości rzek w Polsce wpływających bezpośrednio do morza. Rzeka przepływająca przez teren powiatu łobeskiego ma charakter przede wszystkim górski. Występujące w niej gatunki ryb to: pstrąg potokowy, kleń, jaź, szczupak, okoń, lipień, kiełb, płoć, miętus.

Jeziora dzierżawione przez Gospodarstwo Rybackie w Ińsku.

 1. Jezioro Woświn położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 830,79 ha i średniej głębokości 30 metrów. Występujące gatunki ryb to: sielawa, leszcz, lin, okoń, płoć, szczupak, węgorz, karaś.
 2. Jezioro Okrzeja położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 100,66 ha. Występujące gatunki ryb to: leszcz, okoń, szczupak, lin, karaś, węgorz, sandacz
 3. Jezioro Brzeźno położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 98,60 ha. Gatunki ryb: karaś, lin, szczupak, płoć, węgorz, leszcz, okoń.
 4. Jezioro Mielno położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 72,20 ha. Gatunki ryb: karaś, lin, szczupak, płoć, węgorz, leszcz, okoń.
 5. Jezioro Żabice położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 67,26 ha. Występujące gatunki ryb to:, lin, okoń, szczupak leszcz, karaś, płoć.
 6. Jezioro Dłusko położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 56,78 ha. Występujące gatunki ryb to: leszcz, okoń, sandacz, szczupak, płoć, karaś.
 7. Jezioro Sambórz Wielki/Sielsko położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 50,53 ha. Występujące gatunki ryb to: leszcz, lin, okoń, szczupak, karaś, węgorz, tołpyga, amur, płoć.
 8. Jezioro Nowe Zajezierze położone jest na terenie gminy Łobez o powierzchni 30,69 ha. Występujące gatunki ryb to: karaś, okoń, lin, leszcz, szczupak, płoć.
 9. Jezioro Sambórz Mały połozone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 14 ha
 10. Jezioro Dubie (Ginawa) położone jest na terenie gminy Węgorzyno o powierzchni 13,29 ha. Gatunki ryb: karaś, okoń, leszcz, szczupak, lin, płoć.

Wróć