Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

  • Zespoły lekkoatletek i lekkoatletów z  Zespołu Szkół w Resku oraz z Zespołu Szkół w Łobzie Mistrzami Powiatu w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

    Zespoły lekkoatletek i lekkoatletów z Zespołu Szkół w Resku oraz z Zespołu Szkół w Łobzie Mistrzami Powiatu w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

    W dniu 04.10.2024 r. na Stadionie Miejskim w Węgorzynie zespoły szkolne Szkół Podstawowych i Szkół Ponadgimnazjalnych startowały w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej. W zawodach wystartowały 4 zespoły dziewcząt i 5 zespołów chłopców, w sumie ok.100 zawodniczek i zawodników. Zawody obserwował Starosta Łobeski Pan Edward Arys, który na koniec  zawodów wręczał puchary i dyplomy dla najlepszych zespołów i ich zawodników.

    WYNIKI KOŃCOWE:

    LICEALIADA

    Dziewczęta:

    1.      Zespół Szkół Resko- opiekun Justyna Grankowska

    2.      Zespół Szkół Łobez

    Chłopcy

    1.      Zespół Szkół Łobez- opiekun Mariusz Włodarz

    2.      Zespół Szkół Resko

    IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ/ KLASY 7-8/

     

         Dziewczęta:

        1. Szkoła Podstawowa Resko- opiekun Agnieszka Kmieć

        2. Szkoła Podstawowa nr 3 Łobez

        3. Szkoła Podstawowa Węgorzyno      

        Chłopcy:

        1. Szkoła Podstawowa Resko-opiekun Dariusz Kęsy

        2. Szkoła Podstawowa Nr 23 Łobez 

    Zespoły z Reska i Łobza uzyskały awans do finałów wojewódzkich, które odbędą w maju 2025r.

     Najlepszym Szkołom wręczono puchary i dyplomy; zawodniczkom i zawodnikom dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie.

     

  • „Kosmici w naszej szkole” - wycieczka do kina

    „Kosmici w naszej szkole” - wycieczka do kina

    W dniu 28.09.2024 r. wychowankowie Centrum Obsługi  Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Łobzie mieli możliwość odwiedzenia „Kina za rogiem” w Węgorzynie.

     

    🔰Wychowankowie obejrzeli film animowany pod tytułem „Kosmici w naszej szkole”. Dzieci dziękują sponsorom Państwu Edwardowi Arys i Renacie Łuczak – Arys.

  • Zachodniopomorskie Małe Skarby – II edycja

    Zachodniopomorskie Małe Skarby – II edycja

    Drugi Nabór do projektu

     „Zachodniopomorskie Małe Skarby – II edycja”. 

    Głównym celem projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie jest wsparcie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, mieszkających na terenie województwa zachodniopomorskiego,  w powrocie na rynek pracy / podjęciu zatrudnienia.

    W drugim naborze zmieniamy dwa  warunki uczestnictwa w projekcie. Do kolejnego naboru zapraszamy także tych Rodziców:

    - których pociechy już uczęszczają do przedszkola, oraz 

    - którzy, na dzień złożenia formularza rekrutacyjnego przebywają na urlopie wypoczynkowym, udzielonym bezpośrednio po zakończeniu urlopu związanego ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem/dziećmi w wieku do lat 5 (tj. macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym).

    Rekrutacja prowadzona będzie w terminie od 1.10.2024 w formie elektronicznej przez stronę: https://zms.wup.pl/

  • Wakacyjna amatorska Liga Piłki Nożnej

    Wakacyjna amatorska Liga Piłki Nożnej

    W dniu 23.09.2024 r. wychowankowie Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Łobzie wzięli udział w Wakacyjnej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej, która odbyła się na Stadionie Miejskim w Węgorzynie im. Stanisława Pawłowskiego. Było dużo zdrowej rywalizacji oraz wiele pozytywnych emocji.

    🔰Sparcie Węgorzyno dziękujemy za zaproszenie do wspólnej zabawy!

  • Bycie rodzicem zastępczym to niesienie pomocy dzieciom..

    Bycie rodzicem zastępczym to niesienie pomocy dzieciom..

    Bycie rodzicem zastępczym to niesienie pomocy dzieciom

    Jednym z głównych zadań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Łobzie jest organizowanie, rozwijanie i prowadzenie pieczy zastępczej, która sprawowana jest w przypadku niemożności zapewnienia dziecku opieki i wychowania przez rodziców. Piecza taka ma charakter czasowy.

    Na temat pieczy zastępczej oraz rodzicielstwa zastępczego rozmawiamy z Katarzyną Błaszczyk, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie.

    Red.: Rodziny zastępcze... Czym się zajmują?

    K. Błaszczyk: - Rodziny zastępcze są bardzo ważną formą pomocy najmłodszym. W rodzinach takich umieszcza się bowiem dzieci, których rodzice mają ograniczona władzę rodzicielską lub są jej pozbawieni oraz znajdują się w kryzysie. Rodziny zastępcze dają dziecku szanse na szczęśliwe dzieciństwo. Oczywiście jest kilka rodzajów rodzin zastępczych: spokrewnione (dziadkowie lub rodzeństwo), niezawodowe (wujostwo lub osoby niespokrewnione z dzieckiem) i zawodowe. Bycie rodzicem zastępczym niesie ze sobą dużą odpowiedzialność. 

    Red. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie oferuje wsparcie rodzinom zastępczym...

    K. Błaszczyk: - Tak, to jest szeroki wachlarz pomocy. Mówimy tutaj między innymi oczywiście o wsparciu psychologicznym i prawnym w nieograniczonej ilości godzin, o pomocy ze strony mediatora, pedagoga lub terapeuty. Każda rodzina posiada indywidualne potrzeby, dlatego pracujemy z nimi w sposób zindywidualizowany. Objęta jest wsparciem pracowników Działu Pieczy Zastępczej: koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, specjalistów pracy z rodziną, pracowników socjalnych. Nie ukrywam, że jest także wsparcie materialne, czyli świadczenie na częściowe pokrycie kosztów utrzymania dziecka oraz inne świadczenia. Kandydaci oraz istniejące rodziny zastępcze mogą liczyć na bezpłatne szkolenia przygotowujące ich do pełnienia tej funkcji. Rodziny wspierają się także wzajemnie podczas organizowanych przez PCPR spotkań Grupy Wsparcia dla rodziców zastępczych.

    Red. A jeśli ktoś ma wątpliwości, aby podjąć się rodzicielstwa zastępczego?

    K. Błaszczyk: - Jeśli czujemy wewnętrznie, że chcielibyśmy pełnić rolę rodzica zastępczego, ale mamy jeszcze pewne wątpliwości, prosimy o odwiedzenie naszej siedziby. Pracownicy Działu Pieczy Zastępczej z przyjemnością wyjaśnią wszystkie wątpliwości, przedstawią „krok po kroku” jak zostać rodzicem zastępczym i z czym się to wiąże. Bycie rodzicem zastępczym to misja społeczna, której głównym filarem jest chęć niesienia pomocy.

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łobzie mieści się przy ul. Bema 27. Informacje na temat pieczy i rodzicielstwa zastępczego udzielane są telefonicznie – tel. 505 023 798. Bieżące informacje na temat działań PCPR w obszarze pieczy zastępczej można śledzić na facebooku.

     

  • Jubileusz 100-lecia istnienia Lasów Państwowych

    Jubileusz 100-lecia istnienia Lasów Państwowych

    27 września z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia Lasów Państwowych odbyło się piękne wydarzenie w Centrum Kultury w Resku.

     

    Przyjemność uczestniczenia w wydarzeniu miał Wicestarosta Paweł Marek, radna powiatowa Renata Kulik oraz Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński wraz z przedstawicielami Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Zespołu Szkół w Resku, Przedszkola Miejskiego w Resku, Centrum Usług Społecznych w Resku, kół łowieckich, zakładów usług leśnych oraz leśników.

     

    Pomysłodawcą przedsięwzięcia było Nadleśnictwo Resko. Spotkanie było okazją do złożenia przez Nadleśniczego Sebastiana Witka podziękowań lokalnym służbom, instytucjom i przedsiębiorcom za wielowymiarową współpracę na rzecz ochrony tutejszych zasobów przyrodniczych, prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej oraz edukacji.

     

  • Turniej Orlików

    Turniej Orlików

    29 września na Stadionie Miejskim w Łobzie odbył się Turniej Orlików zorganizowany przez MLKS Światowid Łobez 
     
    🔰W turnieju udział wzięło 6 drużyn w tym gościnnie 2 drużyny z UKS Unia Białogard, 2 drużyny MLKS Światowid Łobez, Sparta Węgorzyno oraz UKS Sokół Karlino.
     
    🔰Tutaj nie było przegranych. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal natomiast rodzice przygotowali pyszny poczęstunek dla uczestników
     
    🔰Podczas zawodów odbyła się również zbiórka pieniężna oraz rzeczowa na rzecz powodzian
     
    🔰Gratulację dla organizatora turnieju, wspaniałych rodziców a także dla dzieci, które walecznie grały do ostatnich minut.
     
    Powiat Łobeski wspiera takie inicjatywy
     
     
     
  • Drużynowe Zawody Gruntowe Kół Powiatu Łobeskiego o Puchar Starosty Łobeskiego

    Drużynowe Zawody Gruntowe Kół Powiatu Łobeskiego o Puchar Starosty Łobeskiego

    28 września na Jeziorze Węgorzyno odbyły się Drużynowe Zawody Gruntowe Kół Powiatu Łobeskiego o Puchar Starosty Łobeskiego, które w tym roku zorganizowało Koło "Węgorz" Węgorzyno.
     
    🔰Klasyfikacja końcowa o "Puchar Przechodni":
    2 miejsce: Koło PZW Sumik 44 Radowo Małe
    4 miejsce: Pzw Pstrąg Łobez
    5 miejsce: Koło PZW "Węgorz" Węgorzyno
     
    🔰Puchary dla najlepszych zawodników kół miał przyjemność wręczyć Edward Arys Starosta Łobeski.
     
    🔰Wszystkim uczestnikom oraz organizatorowi Kole PZW Węgorz Węgorzyno serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za zaproszenie, pyszny poczęstunek i miłą atmosferę.
  • 6. Łobeski Terenowy Bieg Wilka na Polanie Jahna

    6. Łobeski Terenowy Bieg Wilka na Polanie Jahna

    6. Łobeski Terenowy Bieg Wilka na Polanie Jahna zorganizowany przez LŁKB Trucht Łobez przy współudziale Urząd Miejski w Łobzie
     
    🔰Pamiątkowe medale wręczyli Edward Arys Starosta Łobeski, Paweł Marek Wicestarosta oraz Piotr Ćwikła Burmistrz Łobza.
     
    🔰Lista laureatów dostępna będzie na stronie Łobeski Terenowy Bieg Wilka.
     
    🔰Konferansjer Arkadiusz Siwiński
     
     

Stronicowanie